Informace pro studenty středních a vysokých škol

Naše společnost se již od svých počátků zabývá konzultacemi pro studenty středních a vysokých škol, kteří píší práce na téma canisterapie. Děláme to rádi nejen proto, aby se canisterapii dostalo lepšího povědomí na akademické půdě, což je zcela určitě potřeba, ale také proto, že sami nemáme možnosti dělat dostatek výzkumné činnosti a výsledky Vaší práce nás proto velmi zajímají.

Jakým studentům pomáháme?

 • studentům základních škol, kteří píší práce nebo dělají projekty o canisterapii, zejména v souvislosti s naší osvětovou činností a programem pro mládež
 • studentům vyšších odborných, středních a vysokých škol, především z oborů zdravotnictví, sociální péče a pedagogiky, kteří píší práce nebo dělají projekty o canisterapii

 • studentům žurnalistiky či dokumentaristiky, kteří chtějí mít canisterapii jako téma svých reportážních prací nebo dokumentárních filmů

Co pro Vás můžeme a nemůžeme udělat?

 • Můžeme Vám pomoci najít vhodné téma Vaší práce a "nastartovat" Vás tím správným směrem. Více o volbě tématu zde. Můžeme Vám odpovědět na specifické dotazy, ale nemůžeme Vám vysvětlovat veškeré základy canisterapie. Ty najdete na tomto webu a v literatuře.

 • Ideálně doporučujeme projít si kurzem, na který můžete jít i bez psa/zvířete. Tam dostanete možnost dozvědět se teorii, promluvit si s animoterapeuty, kteří již pracují a vidět náhled praxe při návštěvě zařízení. Navíc Vás využijeme pro pomoc s organizačním zajištěním kurzu a tudíž si na vlastní kůži vyzkoušíte, co to je, být organizátorem v neziskové organizaci. Tohle považujeme za stejně přínosné pro Vaše budoucí povolání, jako samotnou práci s klienty. Můžete si tedy nabrat část hodin praxe tímto způsobem. Můžete se také zúčastnit některého zcela neformálního pracovního setkání. Je tam samozřejmě také mnohem víc času na to, abychom probrali Vaše otázky.

 • Nemůžeme Vám posílat interní dokumenty, které normálně dostávají účastníci kurzů a naše týmy apod. Všechno, co jsme považovali za vhodné zveřejnit a dát k dispozici už jsme dali na web. Pokud Vás zajímá něco konkrétního, můžeme se domluvit na poslání specifické části dokumentace apod.

 • V rámci výzkumu můžeme našim animoterapeutům rozeslat Vámi zkompilovaný dotazník, nemůžeme ale zaručit, kolik se jich vrátí vyplněných. Samozřejmě s Vámi zkonzultujeme znění dotazníku tak, abyste z něj vytěžili co nejvíc.

 • Můžeme se domluvit na konzultaci přes Skype nebo po telefonu (voláte Vy nám, zatím na to nemáme sponzora). Před touto konzultací si připravte co nejpřesněji zformulované otázky.

 • Můžeme Vám zprostředkovat praxi u některého z našich animoterapeutů. Více o tomto v sekci Praxe pro studenty.

Co za to?

 • Konzultace poskytujeme zdarma, ale to neznamená, že to bude "úplně zdarma". Od Vás čekáme, že se aktivně zapojíte, načtete si, co je potřeba a přijdete s konkrétní představou toho, jak potřebujete pomoci. Nechceme a nebudeme dělat konzultace pro studenty, kteří si animoterapii zvolili jen proto, že je to populární a roztomilé téma a vlastně je to vůbec nezajímá. Máte-li si zasloužit náš čas a energii, očekáváme flexibilní a aktivní přístup a upřímnou snahu se něco dozvědět a zpracovat si vlastní text, nejen okopírovat již známé informace.

 • Výslednou práci chceme vidět, než to "jde ven", tedy než to dáte do ruky Vašim profesorům. Jednak Vám jí okomentujeme a také chceme zabránit tomu, aby se o animoterapii zbytečně šířily další nepřesné informace. Vy dostanete lepší známku, protože Vám vysvětlíme detaily a my budeme mít jistotu, že o nás v akademickém světě nekolují nějaké nesmysly, což už se stalo. Od Vás to tedy bude vyžadovat, abyste svou práci napsali včas a stihli nám jí před předáním poslat ke kontrole. My se budeme snažit o co nejrychlejší kontrolu.

 • Vaši úplnou finální verzi pak zařadíme do našeho archivu studentských prací. Tento archiv právě budujeme a v budoucnu ho chceme nějak zveřejnit. Už nyní samozřejmě práce poskytujeme ostatním studentům, aby si uměli udělat představu o tom, co již bylo napsáno.

 • Protože my potřebujeme vykazovat naši činnost a také jí vyhodnocovat, budeme od Vás potřebovat vyplnit dokumenty - vstupní žádost a výstupní formulář (u jednorázových teoretických konzultací stačí jen výstupní), které nám umožní zjistit, co vlastně potřebujete a zda Vám naše konzultace k něčemu byly. V případě praxe pak ještě dokumenty o provádění praxe.

 • Budoucí spolupráce - v zásadě razíme princip, "když Vám pomůžeme my, pomozte i Vy někomu dalšímu". Vyhrazujeme si proto právo předat Váš kontakt budoucím studentům, kteří se zabývají stejnou tématikou nebo Vás oslovit s možnostmi spolupráce na rozvojových či výzkumných projektech, o kterých si myslíme, že by Vás mohly zajímat.

 • Vzhledem k našemu vytížení také prosíme, abyste to byli Vy, kdo se ozve, pokud by kdekoli vázla komunikace nebo spolupráce. Prostě musíte honit Vy nás a ne my Vás :-)

Co pro to musíte udělat hned teď?

V případě zájmu o jednorázové teoretické konzultace

Kontaktujte Míšu Freeman telefonicky nebo emailem s Vaším dotazem. Buď Vám ho odpoví hned nebo si domluvíte telefonickou nebo Skypovou konzultaci. Současně s odpovědí dostanete výstupní formulář, kterým zjišťujeme, zda Vám konzultace k něčemu byla.

V případě zájmu o rozsáhlejší konzultace, materiály a/nebo zprostředkování praxe

Postupujte podle kroků sepsaných v sekci Kroky spolupráce

Těšíme se na spolupráci!

  ©2009 Web design:
www.preklady-korektury-webdesign.cz

©2009 Obsah:
Anitera o.p.s.

Všechna práva vyhrazena.