Praxe pro studenty

Samozřejmým požadavkem ze strany studentů je možnost zprostředkování náhledů a praxe s některým z našich animoterapeutů. Bohužel to ale není úplně jednoduché.

Praxe jsou problematické z několika důvodů:

  • Ne ve všech zařízeních mají rádi "cizí lidi" a prostě si najdou výmluvu, proč tam studenty nechtějí
  • Animoterapeuté se většinou věnují jednomu typu práce a jen ve svém volném čase, což se patrně nebude jakkoli shodovat s časovým rozvrhem Vaší školy. Většina animoterapeutů, s výjimkou farem, pracuje po své pracovní době, odpoledne, navečer i o víkendech (výlety se psem apod.).
  • I přes to, že máme několik desítek terapeutů, bývá těžké skloubit téma Vaší práce s regionem, ve kterém můžete dojíždět na praxi. Animoterapie se používá u různých věkových skupin i typů klientů a navíc s různými záměry a samozřejmě s různými zvířaty, takže ne vždy máme k dispozici někoho, kdo dělá právě "to Vaše".
  • Pokud chcete fotit nebo natáčet, je na to třeba speciální povolení od klientů nebo jejich zákonných zástupců. V některých případech toto povolení nelze získat, např. rodiče dětí nejsou k dosažení, třeba jednou za rok pošlou pohlednici, aby dítě nešlo k adopci, ale víc nekomunikují.

Co tedy s tím?

  1. Co nejlépe zformulujte Váš požadavek - specifickujte jaký typ klientely, zvířat a terapie Vás zajímá nejvíc, připojte i alternativy, pokud by nebylo k dispozici to ideální.

  2. V sekci Naše týmy si najděte ty, které byste chtěli oslovit. My Vás pak s nimi spojíme, abyste se mohli domluvit, nemůžeme zaručit, že se Vás někdo ujme.

  3. Pokud se podaří najít vhodné a ochotné týmy, je třeba zajistit papírování. Z Vaší školy bude určitě vycházet požadavek na sepsání smlouvy a určení specifického data praxe. Bude tedy potřeba vysvětlit vyučujícím situaci: protože zvířata nemohou pracovat celý den v kuse, animoterapii budete pozorovat dlouhodobě a hodiny si nasbíráte postupně. V týdnu, kdy budete mít "volno" na praxi jako Vaši spolužáci nám pak můžete pomoci s organizačními věcmi, abyste se nenudili. S organizační výpomocí také počítáme při účasti na kurzu, takže i to je praxe. Počítejte tedy s tím, že jste si vybrali nestandardní téma a tak budete muset odpracovat víc hodin, než Vaši spolužáci.

  ©2009 Web design:
www.preklady-korektury-webdesign.cz

©2009 Obsah:
Anitera o.p.s.

Všechna práva vyhrazena.