Ukázka canisterapie v Mladé Boleslavi

Na žádost Pečovatelské služby v Mladé Boleslavi se 6.3. 2008 usukutečnila ukázka canisterapie, které se účastnily tři naše týmy: zooložka Pavla Dorničová s černou fenkou středního knírače Winky (CT011), klinická logopedka Iva Bajtlerová s fenkou peruánského naháče Agátou (CT029) a fyzioterapeutka Michaela Mašková s křížencem Mufem (CT018).

Akce se konala na žádost jednoho z klientů, pana Maděry, který pejsky viděl v televizi. V Pečovatelské službě města Mladá Boleslav, Na Radouči 1081, Mladá Boleslav 293 01 pečují převážně o seniory. Klientů je zde kolem 90 s věkovým průměrem 78 let, ačkoli věkové rozmezí se velmi různí. Pavla a Winky předvedly výcvik poslušnosti i speciálních dovedností. Iva Bajtlerová s Agátou sdělila své zkušenosti z práce s těžce postiženými dětmi na poli logopedie. Fyzioterapeutka Michaela Mašková zase předvedla možnosti polohování. Všichni tři pejskové samozřejmě také rovnou udělali radost seniorům, nechali se hladit a s chutí slupli připravené pamlsky.

Organizátorkou akce byla Naďa Wolfová, která pracuje jako sociální pracovník (kluby důchodců, volnočasové aktivity seniorů) a dále jako koordinátor komunitního plánování sociálních služeb pro město Mladá Boleslav. Paní Wolfová úspěch ukázky okomentovala slovy:
"Klient byli nadšení, hned ráno jedna babička ťukala na dveře, že moc děkují. ... Akce byla opravdu báječná. Od té doby mám výbornou náladu. Zdraví Naďa Wolfová, 35 babiček a asi 4 dědečkové."

O setkání našich týmu se seniory přinesly zprávy také místní noviny. Krásný článek vyšel ve středočeské Mladé Frontě a další najdete na oficiálním webu města Mladé Boleslavi. Všem organizátorům, figurantům i zúčastněným moc děkujeme!

Fotografie Pavel Šubrt:

Fotografie Naďa Wolfová:

  ©2009 Web design:
www.preklady-korektury-webdesign.cz

©2009 Obsah:
Anitera o.p.s.

Všechna práva vyhrazena.