Zprávy a aktuality

Pokud se na náš web vracíte po delší době, máme pro Vás na této stránce pokračování akutalit z naší domovské stránky, kde najdete jen ty nejnovější. Kromě těchto zpráv o činnosti se nezapomeňte podívat, co v poslední době přibylo nového na tomto webu (fotoalba, dopisy, články atd.).

 • 13.6. 2009 - Pracov - ukázka canisterapie
  V rámci setkání pěstounských rodin "Rozum a cit", si program pro děti připravily naše canisterapeutické týmy Mgr. Iva Bajtlerová, Ing. Roman Pospíšil a Petra Burešová se svými psy. Fotoalbum z této ukázky canisterapie je velmi neobvyklé - psi jsou velmi akční a doslova v letu. Konečně máme důkaz, že na canisterapii nejsou vždy potřeba "statičtí" psi :-)
 • 6.6.2009 - Libošovice - ukázka canisterapie
  Domov pokojného stáří Libošovice Mgr. Iva Bajtlerová a Věra Wohlrathová navštívily se svými psy obyvatele Domova pokojného stáří za účelem zprostředkování kontaktu se psy a představení canisterapie.
 • 30.5. 2009 - Praha - přezkoušení canisterapeutických týmů
  Přezkoušení již pracujících psů a nových psů našich aktivních canisterapeutů.
 • 15.-23.5. 2009 - Poděbrady - vstupní canisterapeutický kurz
  Týdenní canisterapeutický kurz pro nováčky zakončený zkouškami. Všem gratulujeme a vítáme je v našich řadách
 • 2. - 4.5. 2009 - Humenné, Slovenská republika - přednáška
  Mgr. Iva Bajtlerová byla na žádost organizace Eurocanis přednášet na jejich canisterapetuckém kurzu.
 • 18.-19.4. 2009 - Dlouhá Louka u Oseka - neformální setkání. Děkujeme Lucii Gärtnerové, která zorganizovala další neformální setkání našich canisterapeutů, organizátorů, zájemců o canisterapii a studentů. Víkendové setkání proběhlo v prostorech nově zrekonstruované místní fary uprostřed krásné přírody, která lákala k procházkám a hrám se psy i přes nepřízeň počasí. Nechyběla ani návštěva animoterapeutické minifarmy.
 • 16.4. 2009 - Místo u Chomutova - ukázka canisterapie. Mgr. Iva Bajtlerová a Láďa Pozdníček se svými psy navštívili Výchovný ústav a dětský domov se školou v Místě u Chomutova.
 • 4.3. 2009 - Mladá Boleslav - prezentace v domově důchodců. Dva naši canisterapeuté, Mgr. Iva Bajtlerová a Láďa Pozdníček navštívili na pozvání města Mladá Boleslav, odboru sociálních služeb, místní domov důchodců, kde předvedli několik metod používaných při canisterapii. Tato akce byla přístupná veřejnosti a zúčastnili se i zástupci médií. Zprávu můžete shlédnout na stránkách TV MB.
 • 2.2. 2009 - Praha - Schůzka Tlapek a Anitery. Na Zličíně proběhla schůzka vedení Anitera o.p.s. a Pomocné tlapky o.p.s., kde jsme dořešili poslední detaily převodu správy canisterapeutických týmů a vzdělávání v oblasti canisterapie na Anitera o.p.s. Schůzky se zúčastnily zakladatelky Anitera o.p.s. Mgr. Iva Bajtlerová, Michaela Freeman a Věra Wohlrathová a z Pomocných tlapek Karel Paulus, Olga Tomášů a Mgr. Jana Štercliová. Podařilo se úspěšně dořešit poslední nejasné detaily a domluvit postup závěrečných prací (spuštění webu, tiskovou zprávu atd.).
 • 31.1. 2009 - Praha - Pracovní schůzka. Děkujeme všem organizátorům Anitera o.p.s., za čas věnovaný další pracovní schůzce. Opět ve stylu celodenního workshopu se sešli Věra Wohrathová, Mgr. Iva Bajtlerová, Michaela Freeman, Láďa Pozdníček, Pavla Dorničová a MUDr. Zoran Nerandžič.

  Tentokrát bylo hodně co řešit ohledně dokončení přesunu canisterapie z Pomocných tlapek o.p.s. na Anitera o.p.s. Zatímco Míša urputně pracovala na novém webu (foto napravo), Iva, Věra a ostatní diskutovali organizační otázky u kulatého stolu (v kuchyni). Zvláštní poděkování Ivě za výborný domácí chleba a čokoládový dort - jak vidíte, nezbylo.
 • 20.1. 2008 - Praha - Pracovní schůzka. Před Vánoci proběhla velká pracovní schůzka vedení Anitera o.p.s. Velmi děkujeme všem zúčastněným organizátorům za to, že si udělali čas i v předvánoční honičce. Začali jsme v 10 ráno a skončili před půlnocí.
 • 22.-23.11. 2008 - Praha - Podzimní přezkoušení pro již pracující týmy. V prostorech dětského centra Jahoda proběhlo přezkoušení dosavadních týmů a několika nových psů již zkušených canisterapeutů.
 • 9.10. - 12.10. 2008 - Třemošná u Plzně - Proběhly podzimní kurz. Čtyřdenní kurz canisterapie spojený se zkouškami psů.

 • 29.-31. 8. 2008 - Proběhl neformální víkendový pobyt na Minifarmě! Moc děkujeme Lucii Gärtnerové za pozvání, organizaci a výborné palačinky!

 • Ukázka canisterapie Liberec31.3. 2008 - Ukázka canisterapie v Liberci
  28.3. 2008 jsme se zúčastnili programu Veletrhu dětské knihy, který měl tentokrát psí téma. Pozval nás liberecký čtvrtletník Véčko www.vecko.cz, kde o nás v létě 2007 vyšel rozsáhlý článek pana Josefa Růžičky.

  Naše dva vstupy do programu přilákaly přes 150 dětí od batolat po teenagery. Fotoalbum z ukázky canisterapie v Liberci najdete zde. V rámci reportáže z veletrhu, kterou pořídila liberecká RTM TV se naši psi objevili v dubnovém pořadu Rozhledy, můžete jej shlédnout přímo na stránkách www.tvrtm.cz

 • 12.3. 2008 - Ukázka canisterapie v Mladé Boleslavi
  Na žádost Pečovatelské služby v Mladé Boleslavi se 6.3. 2008 usukutečnila ukázka canisterapie, které se účastnily tři naše týmy - zooložka Pavla Dorničová s fenkou Winky, klinická logopedka Iva Bajtlerová s fenkou Agátou a fyzioterapeutka Michaela Mašková se psem Mufem. Přinášíme článek o akci a rozsáhlé fotoalbum z ukázky canisterapie. O setkání našich týmu se seniory přinesly zprávy také místní noviny. Krásný článek vyšel ve středočeské Mladé Frontě a další najdete na oficiálním webu města Mladé Boleslavi. Všem organizátorům i zúčastněným moc děkujeme!

 • 27.1. 2008 - Canisterapie v televizi
  Televize Nova odvysílala reportáž o práci Ládi Pozdníčka a jeho fenek Dorky a Vally (týmy CT048 a CT167) v jedné z chomutovských základních škol. Na reportáž se můžete podívat pod tímto odkazem v online archivu Televize Nova.

 • 21.1. 2008 - Teoretický kurz a 1. neformální setkání v Praze
  19.-20.1. 2008 proběhl v prostorech pražského dětského centra Jahoda teoretický kurz canisterapie přednostně určený dosavadním týmům pro doplnění teoretického vzdělání. Zbývající volná místa jsme otevřeli ostatním týmům a veřejnosti. V předvečer kurzu v pátek 18.1. se uskutečnilo také první neformální setkání s týmy, kde jsme měli možnost si v klidu popovídat a blíže se poznat. Prohlédněte si fotoalbum z této akce zde: Canisterapeutický kurz 1/2008

 • 2.12.2007 - Zcela akčně se konalo nulté neformální setkání canisterapeutických týmů. Pro toto setkání byla vybrána Dejvická čajovna v Praze. Jelikož jsme našim týmům dali vědět velice pozdě, bylo pro nás velké překvapení, že jsme se sešli dokonce v počtu 5 lidí. Nejen díky pohodovému prostředí a velmi milé obsluze bylo toto setkání velice příjemné a snad i přínosné. Vydrželi jsme si povídat cca 4 hodiny a naší sešlost jsme jen neradi rozpouštěli tlačeni časem a končícím víkendem. Doufáme, že i další setkání a nejen v Praze se ponesou v podobném duchu. Aktuální pozvánky najdou naše týmy v sekci Info pro naše týmy a samozřejmě také ve svých emailových schránkách.

 • 13.10. 2007 - Zajímavá kniha pro všechny, kdo mají rádi zvířata
  Mezi našimi novými canisterapeutickými týmy z podzimu 2007 je také PhDr. Michaela Voldřichová s svým pejskem Karlosem. Michaela je cvičitelkou lachtanů a autorkou knihy "Kam plaveš, Gastone?" kterou v roce 2005 vydalo nakladatelství Práh jako benefiční vydání ve prospěch pražské zoo. Kniha vypráví příběh slavného lachtana Gastona, který během povodní uplaval ze zoo až do německého Hamburku. Tato poutavá kniha určená pro malé i velké čtenáře obsahuje 60 fotografií mapujících celý Gastonův život a 45 malovaných ilustrací. Můžete si ji koupit online v nakladatelství Práh a přispět tak pražské zoo. Michaele a Karlosovi přejeme hodně úspěchů na poli canisterapie.

  ©2009 Web design:
www.preklady-korektury-webdesign.cz

©2009 Obsah:
Anitera o.p.s.

Všechna práva vyhrazena.