Radka Bursíková a Rasty

Tým číslo:

CT 064

Kraj:

Praha

Oblast působnosti:

Praha

Jméno terapeuta:

Radka Bursíková

Jméno majitele psa, je-li jím někdo jiný:

majitelem je terapeut

Jméno psa dle průkazu původu (má-li jej):

Andy od Zábělského dubu

Oslovujeme:

Rasty

Datum narození psa (je-li známo):

22.1. 1999

Rasa:

Golden Retriever

Barva:

zlatá

Pohlaví:

pes

Fyzické znaky:

střední, dlousrstý

První zkoušky:

13.10. 2002

Aktuální hodnocení:

Výborně

Expirace certifikace:

jaro 2005

Praxe, znalosti, zkušenosti:

x

Současný stav:

Dochází do Penzionu s dlouhodobým pobytem pro seniory, Sue Ryder, Praha 4

Aktualizace této sekce probíhá postupně.

AKTUÁLNOST CERTIFIKACE TOHOTO TÝMU SI OVĚŘTE VE JMENNÉM SEZNAMU ZDE.

Týmy, které na tomto seznamu nenajdete momentálně nemají platnou certifikaci.

 

Rasty má své vlastní stránky! Najdete tam spoustu informací a tipů jak na to!

Zařízení Sue Ryder se specializuje od krátkodobých, přes strednědobé až po dlouhodobé pobyty seniorů. Těmto kromě specializované péče nabízí rozsáhlý program v oblasti kulturního, specializovaného sportovního nebo uměleckého vyžití. Tyto aktivity jsou koordinovány tzv. Denním centrem, které do nabídky pro klienty zahrnulo také canisterapeutické návštevy.

Tyto se odehrávají jednou týdně buď ve veřejných prostorách (nádvoří, jídelny) nebo na pokojích klientů dle jejich přání. 4 člený tým (2 psi, 2 vůdci - druhým týmem je Zuzana Kaslová a Handy) navštěvuje zařízení Sue Ryder jednou týdně a to každé pondělí mezi 17 - 18 hodinou. Stanovení konkrétního termínu i dnu je vhodné z hlediska motivace klientů a jejich budování "návyku" na standardní program v určitý okamžik v konkrétní den týdne.

Pro klienty je CT tým bodem programu zajišťujícím mnoha z nich pravidelné návštěvy, kterým se jich jinak mnoho nedostává, několik z nich mívalo v rodině psa a nyní tuto možnost nemají. Dále je možnost pohladit si psa nebo mu podat pamlsek neobvyklou motivací k cvičení jemné motoriky ruky. Posledním přínosem je snaha o cvičení paměti klientů (jména psů, jejich věk, příbuznost, jméno plemene atd.).

Psi jsou prováděni areálem svými vůdci a představitelkou Denního centra se zastávkami u klientů, kteří projeví přání si o pejscích popovídat nebo si je pohladit. Toto se týká i nekomunikujících či nepohyblivých klientů. Pes je proto často žádán buď o naskočení na vozík či postel předními končetinami nebo o položení hlavy na určené místo dosažitelné klientem. Psi jsou po celou dobu připnuti na vodítku a jejich pohyb je pomalejšího, klidnějšího rázu, stejně jako jejich projevy vuči klientům. Náhubek není požadován.

  ©2009 Web design:
www.preklady-korektury-webdesign.cz

©2009 Obsah:
Anitera o.p.s.

Všechna práva vyhrazena.